Порівняння цін на пральні порошки

А чи задумувались Ви коли-небудь, скільки направді коштує одне прання?

Якщо вважати, що Ви перете тією самою пральною машинкою і ту саму кількість лахів, то фактично зменшити свої затрати на прання Ви можете лише за рахунок використання дешевшого прального порошку. Адже кількість води і електроенергії, яку використовує пральна машинка буде тією самою.

Ну що ж - зайдемо в будь-який супермаркет і подивимось на ціну звичайного фосфатного прального порошку. Пачка вагою 450 грам коштує від 8,28 до 13,15 грн *.

Тепер - скільки треба цього порошку на одне прання?

Згідно інструції на упаковці звичайного фосфатного порошку, ми маємо всипати один мірний стакан. А при жорсткій воді додати ще 1/3 стакана...

Тут виникає цікаве запитання - а скільки це в грамах? Чому на пачці не написано скільки грам порошку слід сипати у пральну машинку? Адже продають порошок в кілограмах, а кількість порошку на одне прання міряють в мірних стаканах, на яких зазвичай не написано співвідношення - об'єм-вага.
Ну що ж - давайте зважимо - скільки ж важить порошок, що влазиться в цей мірний стакан. Виявилось 150 грам. Отже 450 грамової пачки порошку вистачає на 3 прання, а при жорсткій воді взагалі - лише 2,25 прання...

Відповідно одне прання звичайним фосфатним порошком коштує від 2,76 до 4,38 грн. (при жорсткій воді від 3,68 до 5,84 грн за одне прання).

Для порівняння візьмемо найдорожчий, з усіх безпечних безфосфатних пральних порошків, що продаються на цьому сайті. А саме - "НАШ Білий". Його ціна 54,95 грн* за 900 грам. Проте, розхід на одне прання складає, в залежності від жорсткості води, від 50 до 60 грам. (див. "Рекомендації по застосуванню безфосфатних пральних порошків").
Отже однієї пачки вагою 900 грам Вам вистачить на 15-18 праннів (в залежності від жорсткості води).

Ціна одного прання безфосфатним порошком "НАШ Білий" становить від 3,05 до 3,66 грн.

Якщо взяти безфосфатний порошок "НАШ Колір", то ціна за одне прання виходить від 2,89 до 3,46 грн.

Підсумуємо

  Ціна за одне прання 
М'яка вода   Жорстка вода
 Фосфатний пральний порошок нижчої цінової категорії 2,76 3,68
 Фосфатний пральний порошок вижчої цінової категорії 4,38 5,84
 Безфосфатний пральний порошок "НАШ-Білий" 3,05 3,66
 Безфосфатний пральний порошок "НАШ-Колір" 2,89 3,46

Тепер давайте окремо порівняємо ціни на дитячі пральні порошки.

Пачка звичайного фосфатного дитячого прального порошоку вагою 450 грам коштує від 9,00 до 11,50 грн*. При стандартній витраті 150 грам на прання виходить, що одне прання звичайним дитячим фосфатним пральним порошком коштує від 3,00 до 3,83 грн. (при жорсткій воді від 4,00 до 5,11)

Якщо ж взяти безфосфатні дитячі пральні порошки "Ладушки маля", то при ціні лише 37,95 грн* за 900 грам, витрати на одне прання становить лише 40-60 грам (залежить від жорсткості води). Відповідно ціна одного прання безфосфатним дитятим пральним порошком становить від 1,69 до 2,53 грн!

Підсумуємо

  Ціна за одне прання 
М'яка вода   Жорстка вода
 Дитячий фосфатний пральний порошок 3,00-3,83 4,00-5,11
 Дитячий безфосфатний пральний порошок "Ладушки" 1,69 2,53

 

Як бачимо прання безфосфатними пральними порошками реально коштуватиме Вам менше ніж прання дорогими фосфатними порошками. Якщо ж порівнювати дитячі пральні порошки, то дитячі безфосфатні пральні порошки є значно дешевші, за фосфатні.

Додайте сюди їхню безпечність для здоров'я Вашої дитини, безпечність для Вашого здоров'я, безпечність для природи, відсутність алергічних реакцій, відсутність будь-якого запаху та повну виполікуваність (а це зокрема означає, що Вам немає необхідності включати додаткове полокання у пральній машинці - порошок прекрасно виполікується з Вашого одягу і з пральної машинки при звичайному режимі полокання, а це додаткова економія електроенергії та води) і Ви зрозумієте що безфосфатні пральні порошки - це саме те що Вам треба, а ціна є значно доступнішою, ніж видається на перший погляд.

 

* - ціни подані станом на вересень 2009 року.

Працює на OpenCart
"Еко-Компас" © 2021