Рекомендації по застосуванню безфосфатних пральних порошків

Безфосфатні пральні порошки, які продаються на цьому сайті мають різне призначення - одні для білих виробів (Дакос 100% Еко-гігієна, Наш, Ореол), інші для кольорових (Дакос 100% Еко-гігієна, Наш, Ореол). Є також порошки, які спеціально розроблені для прання дитячої білизни та одягу для немовлят від народження або ж для їх мам.

Але всі вони мають деякі спільні риси. А саме:

Усі порошки дуже легко виполікуються, тому Вам не доведеться багато разів полокати свої речі, щоб позбутись залишків порошку.

Усі безфосфатні пральні порошки, які продаються на цьому сайті, є концентратами. Це означає, що для прання треба кинути в пральну машинку лише кілька чайних ложечок. Точне дозування залежить від конкретного порошку, та жорсткості води.

Принцип прання, який використовують безфосфатні пральні порошки відрізняється від принципу, що використовується звичайними порошками. Для ефективного прання усі безфосфатні порошки вимагають порівняно велику кількість води. В людей завжди є спокуса кинути більше порошку - "краще випере". Але це не так, бо якщо кинути більше порошку, то його концентрація у воді стане більшою. А отже стане менше води на кожен грам порошку. В результаті порошок не зможе ефективно прати. Йому буде замало води. Як наслідок - якість прання знизиться.

Як вже було сказано, усі порошки вимагають порівняно велику кількість води. Для більшості порошків необхідно 5 літрів води на один кілограм білизни на 1 чайну ложку порошку. Для переважної більшості сучасних автоматичних пральних машин не вказано скільки води вони використовують для прання. Цього параметра просто немає в інструкції. Тому, щоб води було достатньо, завантажуйте пральну машинку приблизно на половину. Цього буде достатньо для отримання найкращих результатів прання. Принагідно, це збереже Вашу пральну машинку від перевантажень.

Рекомендуємо Вам також один раз зважити речі, що входять у Ваше "типове прання". Це допоможе Вам правильно дозувати кількість порошку. Нижче наведено вагу кількох речей для прикладу.

Підодіяльник 0,9 кг
Простиня  0,55 кг
Чоловіча футболка  0,2 кг
Махровий чоловічий халат "до п'ят" розміру XXXL   1,5 кг
Рушник розміру 69x137  0,4 кг
Джинси  0,8 кг

Хоча більшість пральних машинок розраховані на максимальне завантаження 5-6 кілограм, середньостатистичне прання важить 2-3 кілограми! В цьому легко переконатись, просто зваживши речі, які входять у Ваше "типове" прання. Це так само як з автомобілями - максимальна швидкість може бути понад 200 км/год, але як часто Ви дійсно розганяли машину до такої швидкості?

Окремо хочемо розказати про те, як простіше і швидше, перейти від вживання звичайних пральних порошків до безфосфатних.

Справа в тому, що фосфатні та цеолітні пральні порошки дуже погано виполікуються і тому їхні компоненти залишаються на одязі.  При переході на безфосфатні пральні порошки найперше, що робить цей порошок - це видаляє залишки фосфатних порошків з одягу. Щоб пришвидшити видалення залишків фосфатних порошків з білих речей треба застосовувати замочування. Просто наберіть холодної води з розрахунку 5 літрів на 1 кілограм білизни. Киньте туди порошку з розрахунку 1-2 чайні ложки на 1 кілограм білизни (залежить від жорсткості води). І замочіть білу білизну на 10-12 годин. Кольорові речі можна замочувати максимум на 10 хвилин! Після цього витягніть білизну і без додаткового полокання чи викручування просто киньте в пральну машинку. Поставте її на звичайний режим прання. Додатково для швидшого виполікування фосфатних порошків з білих речей ви можете поставити прання з високою температурою. Кольорові речі не можна прати при високих температурах. Після першого прання біла білизна, яка раніше пралась фосфатними порошками, може отримати сіруватий або жовтуватий відтінок. Не треба переживати. Нічого страшного не сталось. Це лише означає, що при наступному пранні Вам знову необхідно робити замочування. Сіруватий або жовтуватий відтінок пропаде після 3-5 циклів прання з замочуванням. Після цього ви отримаєте ідеально чисту білизну. І процедура попереднього замочування Вам вже не буде більше потрібною. Можна буде просто кинути речі у пральну машинку, кинути порошок і випрати їх.

 

Працює на OpenCart
"Еко-Компас" © 2021