Чистота без шкоди довкіллю

Підготувала Віра Фазлєєва

Ваше здоров'я №11 (737)

Прагнучи в Європу, ми намагаємося жити за європейськими нормами, забуваючи, що там існують подвійні стандарти: одні - для них, інші - для нас. Наприклад, там ще років тридцять тому забили тривогу щодо небезпечності для здоров'я людини і навколишнього середовища фосфатів, які містяться, зокрема, у пральних порошках. Контактуючи з тілом людини, фосфати зумовлюють подразнення і сухість шкіри, алергійні реакції, відчиняють "ворота" різним інфекціям через втрату захисного покриву шкіри. Окрім того, фосфатні сполуки без перешкод проходять найсучасніші очисні споруди, "збагачуючи" наші водоймища. Всього один грам, наприклад, фосфату натрію стимулює утворення 5-10 кг синьо-зелених водоростей, що спричинюють "цвітіння" Дніпра та інших річок. За деякими похмурими прогнозами, чистої води українцям вистачить лише на 20-30 років...
Уже вдруге Український фінансово-промисловий концерн (УФПК), науково-інформативний центр "Екологія. Жінка. Світ" та кінотелекомпанія "Атланта" збирають небайдужих людей на презентацію відеофільмів, присвячених сучасному ринку побутової хімії України.
Відеофільми "Чистота небезпечна для здоров'я?" та "Чисто і безпечно" порушують серйозну проблему синтетичних мийних засобів, які загрожують життю людства і про які вперто мовчить реклама у засобах масової інформації.
Безпечними товарами побутової хімії є безфосфатні порошки фірми "Дакос" (м. Сімферополь), а також мийні і чистильні засоби, кисневі відбілювачі, пом'якшувачі води...
Автор цієї унікальної серії - Олександр Качур. Замість фосфатів він використовує природні кристали трони (мінералу), які, окрім того, що дбайливо перуть ваші речі, абсолютно безпечні для здоров'я людини і природи.
Уже п'ять років поспіль мешканці Сімферополя можуть користуватися безфосфатними порошками, яким присвоєна у 2002 році найвища гігієнічна і екологічна оцінка в Європі - "Еко-знак".

Працює на OpenCart
"Еко-Компас" © 2021