Чистота небезпечна?

Підготувала Віра ФАЗЛЄЄВА.

Ваше Здоров'я №48 (724)

Ми свято переконані, що вся продукція, яка потрапляє на вітчизняний ринок, безпечна для нашого користування. Мало хто звертає увагу на екологічну безпеку того чи того товару.
Чи замислювалися ви над тим, чому, скажімо, від щойно випраної білизни можуть з'явитися подразнення на шкірі? Річ у тім, що всі пральні порошки, які є на українському ринку, містять у собі фосфатні сполуки та поверхневоактивні речовини. І якщо речі ретельно не виполоскати (для нашої безпеки треба здійснити 7-8 полоскань), фосфати, лишаючись на тканині, контактують з тілом і спричиняють алергійні прояви на шкірі. Окрім того, фосфати проходять транзитом через всі очисні фільтри, потрапляють у відкриті водойми, а з питною водою - і до нашого організму. Статистичні дані свідчать: нині кожна десята дитина у світі народжується зі схильністю до алергії. Фосфати негативно впливають на наш імунітет, спричинюють токсичні реакції організму, зумовлюють ріст онкопухлин. Смертність людей, які вживають таку "питну" воду, у п'ять разів вища, ніж тих, хто п'є чисту воду.
За даними Українського науково-дослідного інституту водогосподарських екологічних проблем, у державі понад 70 відсотків водопостачання здійснюється саме з річок України.
То невже широке застосування прально-мийних засобів стає небезпечним для здоров'я людини? На це запитання намагалися дати відповідь учені, лікарі, представники громадських організацій, які зібралися на презентацію відеофільму "Чистота небезпечна для здоров'я?", що днями відбулася у столичному Будинку вчителя.
Ще двадцять років тому багато країн Європи та США почали переходити на випуск безфосфатних пральних порошків. Сьогодні в Німеччині, Італії, Австрії, Норвегії, Швейцарії, Нідерландах, понад третині штатів США та інших краінах діє законодавство, яке забороняє вводити фосфати до складу пральних порошків. Навіть шампуні для автомобілів у цих країнах виробляють на безфосфатній основі.
В Україні ринок завалений фосфатними порошками, бо бізнес є бізнес. Та чому ми маємо бути смітником Європи, мимовільно здійснювати злочин проти природи, власного майбутнього і майбутнього дітей?

Працює на OpenCart
"Еко-Компас" © 2021